خشک کن

تجهیزات صنایع غذایی

ماشین آلات صنایع کشاورزی

برای مشاهده محصولات هر دسته، روی دکمه بخش مورد نظر خود کلیک نمایید.

خشک کن میوه

خشک کن میوه درآمدی چهار فصل

 

 

با خشک کن میوه و تولید میوه خشک صاحب شغلی چهار فصل و پردرآمد باشید. دستگاه خشک کن میوه و سبزی در انواع خانگی و صنعتی بهترین راه کار آفرین شدن می باشد.

خشک کن میوه چیست؟

 

 

مشاغلی که بصورت چهار فصل باشند از محبوب ترین مشاغل محسوب می شوند. سوال مهم ” چه شغلی چهار فصل و پر درآمد است؟” در جواب می توان گفت “تولید میوه خشک “. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع دستگاه میوه خشک کن و طرز استفاده آن آشنا شوید. دستگاه خشک کن میوه یکی از تجهیزاتی است که در منازل هم می توان ازآن کسب درآمد کرد.

 

میوه خشک چه مزایای دارد؟

میوه خشک چون دارای کلسیم و فسفر هست و غنی از آهن به عنوان یک میان وعده توصیه می شود. اما به دلیل داشتن کالری بالا مصرف روزانه آن توصیه نمی شود. امروزه استفاده از میوه خشک در کنار خشکبار در مراسم و جشن ها به عنوان یکی از ملزومات پذیرایی بسیار متداول و مرسوم شده است. از طرفی خشک کردن میوه جات هزینه نگهداری کمتری دارد و نیازی به سرخانه و وسایل برودتی ندارد.

مزایای خرید دستگاه خشک کن میوه

راه های زیادی برای خشک کردن میوه وجود دارد. اما تجهیزات صنعتی خشک کن میوه و سبزیجات به لحاظ اقتصادی به صرفه می باشد. مهم ترین سوال قبل از خرید خشک کن ها توجیه اقتصادی و میزان درآمد آن می باشد.در صورتی که قصد راه اندازی خط تولید میوه خشک را دارید و یا به فکر درآمد بیشتر هستید، تیم فروش ماشین سازی اردبیل آماده ارائه هرگونه مشاوره قبل از خرید به شما دوستان می باشد.

 

مزایا و معایب خرید دستگاه میوه خشک کن

با خشک کردن میوه ها و کاهش رطوبت آن، از رشد میکروب جلوگیری می شود. اما چرا دستگاه خشک کن؟ چرا از فر استفاده نکنیم یا از نور آفتاب؟ چون دستگاه خشک کن میوه باعث حفظ مواد مغذی درون میوه می شود و ویتامین ها و آنزیم ها را نگه می دارد.

5 نکته قبل از خرید دستگاه خشک کن میوه

1.ظرفیت دستگاه میو ه خشک کن

مهمترین ویژگی، ظرفیت تجهیزات خشک کن میوه و سبزی است. اینکه به طور میانگین و متوسط روزانه چه میزان میوه می تواند خشک کند. البته فاکتور تعداد سینی و مقدار میوه ورودی و مدت زمان خشک کردن در توان آن تاثیر دارد.

2. سینی دستگاه میوه خشک کن

تعداد سینی دستگاه های خشک کن میوه بستگی به ظرفیت آنها دارد هرچه ظرفیت آنها بیشتر باشد تعداد سینی نیز بیشتر است.جنس این سینی‌ها معمولا گالوانیزه و با رنگ الکترواستاتیک است و برای حفاظت از دستگاه و میوه ها یک لایه پلی اتیلن نسوز روی سینی‌ها کشیده می‌شود.

3.نوع سوخت مصرفی دستگاه میوه خشک کن

از لحاظ نوع مصرف سوخت، تجهیزات خشک کن به انواع برقی، گازی و گازوئیل تقسیم بندی می شود. طبیعتا نوع گازی دستگاه های خشک کن به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

4.ابعاد دستگاه خشک کن و جنس بدنه

جنس بدنه دستگاه میوه خشک نیز مانند سینی‌های این دستگاه گالوانیزه و با رنگ الکترواستاتیک است که معمولا سازنده‌های دستگاه بنا به سفارش مشتری می‌توانند دستگاه میوه خشک کنی را با جنس تمام استیل نیز بسازند.

5.میزان خروجی دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

به طور معمول هر ۱۰ کیلوگرم ورودی به دستگاه، ۱ کیلوگرم محصول خروجی را به همراه دارد. به عنوان مثال اگر می خواهیم روزانه ۱۰۰ کیلوگرم میوه خشک تولید کنیم باید در ابتدا به فکر تامین اولیه ۱۰۰۰ کیلوگرم روزانه آن نوع میوه باشیم.

قیمت خرید دستگاه خشک کن میوه

اگر برای خرید دستگاه خشک کن در اینترنت جستجو کنید، متوجه اختلاف قیمت بین دستگاه های خشک کن موجود در بازار خواهید شد.

در این مقاله به عوامل مهم پرداختیم که بر روی قیمت دستگاه های خشک کن اثرگذارند. نوع دستگاه خشک کن، ظرفیت ورودی، عایق موجود در بدنه دستگاه، جنس بدنه، کیفیت قطعات بکار رفته در دستگاه، گارانتی و خدمات شرکت سازنده و … از عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه خشک کن است. بنابراین در هنگام خرید به این موارد توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دستگاه‌های خشک‌کن مواد غذایی علاو ه‌بر خشک‌ کردن میوه برای خشک‌ کردن سبزیجات، غلات، گوشت و حتی گُل هم کاربرد دارد.

دستگاه خشک کن میوه با تخلیه رطوبت میوه‌ها بدون اینکه میوه مواد مغذی و ویتامین‌های خود را از دست بدهد، آنها را خشک می‌کند. 

با توجه به مدل تجهیزات خشک کن

مدل GBO50

– دستگاه خشک کن ۵۰ کیلویی

مدل GBO200
– دستگاه خشک کن ۲۰۰ کیلویی

مدل GBO300
– دستگاه خشک کن ۳۰۰ کیلویی

هوشمند بودن دستگاه میوه خشک کن
– امکان کنترل دستگاه با گوشی های هوشمند

به طور معمول هر ۱۰ کیلوگرم ورودی به دستگاه، ۱ کیلوگرم محصول خروجی را به همراه دارد. به عنوان مثال اگر میخواهیم روزانه ۱۰۰ کیلوگرم میوه خشک تولید کنیم باید در ابتدا به فکر تامین اولیه ۱۰۰۰ کیلوگرم روزانه آن نوع میوه باشیم.

به طور معمول نحوه خشک کردن محصولات و کار با دستگاه توسط تولیدکننده به اپراتوهای دستگاه میوه خشک کنی آموزش داده می‌شود. نصب و راه اندازی دستگاه نیز به طور رایگان برای خریدار انجام می‌شود.